Rubriky
Aktuality

Náš projekt Kavárna Radnice od 3.5.2012 v provozu

Celni pohled_1Projekt stavebních  úprav  bývalých zubařských ordinací na kavárnu v Radnicích je stavebně dokončen a zkolaudován. Od 3.5.2012 je kavárna otevřena veřejnosti. Radnice opředené bohatou kulturní historií si takové zařízení zaslouží. Co je pro Pražany Kavárna Slavia, to by měla být pro radnické Kavárna  La Boema. Kde se vzal tento název? Majitelé se pohybují v umělecké sféře, v hudbě a malířství. Navíc příbuzenské nitky majitele vedou až k operní pěvkyni Gabriele Roubalové, radnické rodačce, která se proslavila v Melbournské opeře, kde ji nazývali La Boema. Tato úžasná souhra náhod dala vzniknout nápadu na originální a zajímavý název kavárny.  Kavárna je nekuřácká, toto odvážné rozhodnutí majitelů zaslouží ocenění. Proto může být i kavárnou rodinnou. Ale také chce být kavárnou múzickou, kde se schází nejen uměnímilovní návštěvníci k poslechu živé hudby a k příležitostným výstavám.

Kavárna se bude určitě chtít profilovat i svojí dokonale vybavenou kuchyní, kde bude připraveno jak klasické, tak i speciální menu včetně holandských sýrů, ale také piva z místního minipivovaru.

Spolupráce při tvorbě projektu i při realizaci stavebních úprav byla výborná. Společnou prací se nám podařilo vrátit objektu původní prvorepublikový majestát bývalé lékárny. Proto mnozí radničtí pamětníci nazývají objekt „starou lékárnou“. Majitelům přejeme mnoho spokojených hostů.  Doporučujeme k návštěvě.
Podrobnosti v rubrice Reference/Ubytování, stravování

Miroslav Jaroš, autor projektu stavebních úprav a technický dozor stavby

S-rank