Rubriky
Nezařazené

4 BJ Bujesily dokončeny

Foto: R.Zeithaml

Dne 25.6.2021 byla zkolaudována stavba 4 BJ v obecním domě čp.1 v Bujesilech. V ten samý den bylo i slavnostní otevření, kterého se osobně zúčastnil i náměstek hejtmanky pan Pavel Karpíšek a odpoledne byl den otevřených dveří. Obec Bujesily s ročním rozpočtem 1,2 mil. Kč tak realizovala za naší pomoci (projektové, dozorové a technické) stavbu za 12 mil. Kč. Díky většinové dotaci z MF ČR a dvou dotací z Plzeňského kraje to dokázala zvládnout během 9 měsíců. Celkem 3 BJ 3+KK a 1 garsoniéra, všechny BJ s velkými balkóny byly okamžitě obsazeny nájemníky.

Rubriky
Nezařazené

Okružní křižovatka Chrást

Obec Chrást chtěla originálně vyřešit střed nové okružní křižovatky. Naše kolegyně Helena Švecová se do úkolu pustila s plnou vervou a výsledek můžet posoudit na vlastní oči.

Rubriky
Nezařazené

Galerie Kdyně v realizaci

V současné době probíhá rekonstrukce bývalého objektu chemičky Draslovka v Kdyni na Galerii. Na obrázku nový krov spodního objektu z lepených prvků a palubkového podhledu. Původní krov galerie bude obnoven do původní podoby, prvky budou zesíleny, opískovány a opatřeny povrchovým nátěrem z vosku.

18.12.2019

Rubriky
Nezařazené

Zhodnocení výměny výbojkových svítidel VO za LED svítidla v obci Cheznovice

Obec Cheznovice v roce 2016, 2017 a 2018 realizovala po etapách výměnu svítidel VO. Provoz původních 80 výbojkových svítidel přišel obec na 93 tis. Kč za elektrickou energii a cca 30 tis. Kč stála roční údržba. Výměnou ve 3 etapách bylo instalováno celkem 105 ks svítidel při celkových nákladech 1,72 mil. Kč, přičemž 0,8 mil. Kč tvořily dotace z PK, vlastní náklady byly 0,92 mil. Kč. Současné roční náklady na elektrickou energii činí 31 tis. Kč, opravy budou po dobu životnosti, kterou výrobce garantuje 48 let (12 volebních období), téměř nulové. Roční úspory činí více než 90 tis. Kč ročně. Tím se potvrdily úspory 70% ve spotřebě el. energie, které jsme obci garantovali před instalací.
07.05.2019

S-rank